tr_TR
en
off
Mobile View
Desktop View
 
ikincia
1098

                                     Önce İstikamet Sonra Rota Belirlenmez mi?

 

 Unutmayın; kurulan her hayal henüz gerçekleşmemiş olsa da gerçekleşen her şey kurulmuş bir hayaldir!

Bu hayalleri gerçekleştirmek için de gerekenleri yapmakla süreç devam eder. Ve varış noktanızı bilmeniz o süreci daha anlamlı ve zevkli kılar. Yine sonunu bildiğiniz yolda ilerlerken kafanız karışmaz, “ayağınıza taş değmez” demek isterdim ama hiç ümitlenmeyin çünkü değecek. Ama o taşlar sizi yolunuzdan edemeyecek; çünkü yolun sonunu görüyorsunuz şimdiden ve bu size o taşları o yolların parkesi haline getirmenizi sağlayacak güç kaynağı olacaktır. Bu önemli çünkü yola çıktığınızda düşünülecek en kötü şey yolun sonunun gelmeyeceği düşüncesidir.
Aldığınız kararlar da, yaşamak istediğiniz hayat da, layık olduğunuzu düşündüğünüz kimlik de sizin bunlar için önceden belirlediğiniz hedefler doğrultusunda gelişecektir.
Günlük hareketlerimiz hayatımızda önemli bir yerde ve o hareketlerin anlam kazanması da o güne uyanma sebebimizdedir.
Her gün bir günlük yeni bir yolculuktur,
Her hafta bir haftalık yeni bir yolculuktur,
Her ay bir aylık yeni bir yolculuktur,
Her sene bir senelik yeni bir yolculuktur,
Ve her anımız da ömürlük olan yolculuğumuzun yeni bir başlangıcıdır aslında ;
Hepsi için ayrı ayrı ama birbirini tamamlayan belirlediğimiz varış noktalarımız olmalıdır. Ve ömürlük olan yolcuğumuzdaki varış noktamız da tüm hayatımızda atacağımız her adımı belirlemesi gereken son noktamızdır aslında. O anı yaşama hakkı verilse geriye baktığınızda ne görmek isterdiniz? Evet bunu düşünebilmek tüyler ürpertici olsa da en azından o andan itibaren sadece bu hayattan geçip gidecek misiniz ya da her anın boşa geçip gitmesini engelleyecek misiniz bunu sorgulamaya başlarsınız. Ve o son noktada geride görmek istedikleriniz şekillenince eminim ikinci seçeneği uygulamaya başlayacaksınızdır. Ki bu seçimler bizim elimizdeydi bunu 1. Alışkanlık/Proaktif olma mantalitesinden hatırlayacaksınızdır. Ve unutmayın; gelip geçmek bizim etki alanımızda değil belki ama öylece geçip gitmek bizim etki alanımızda ve bizim seçimimizdir!